Puppyspam Truffel: bijna 5 weken oud

En dan zijn ze alweer bijna 5 weken oud.... wat hebben ze veel ontwikkeling laten zien in een week tijd! Hun kleine hondenhersentjes ontwikkelen zich supersnel en dat zie je in alles. Vorige week waren ze trots dat ze goed konden lopen, nu rennen ze al op elkaar af voor een potje spelen met bijbehorend gepiep en gekef. En dat kan al best wel hoog oplopen! Ze snappen heel goed wat sommige geluiden betekenen, zoals wanneer we het hekje opzij doen, of als we ze met bepaalde woorden of geluiden roepen. De hondenspeeltjes moeten het ook ineens ontgelden, al zijn de tandjes nog niet helemaal doorgekomen. Hun vachtjes worden steeds wolliger en je ziet steeds meer verschil in bouw,

Nu de tandjes door aan het komen zijn is Truffel iets minder gemotiveerd om haar schatjes te laten drinken. En niet alleen dat, ze tonen ook echt veel interesse in hun eigen maaltjes: gemalen vers vlees. Vorige week begonnen we daarmee met kleine oefenhapjes om ze te laten wennen, maar inmiddels eten ze zo al een halve rol vlees weg in een maaltijd. Niet dat mama Truffel niet interessant meer is, integendeel! Als zij zich laat zien komen ze ineens om van de honger. Gelukkig geeft moeders haar grenzen heel goed aan en zo leren de pups natuurlijk ook belangrijke hondentaal.

Waar ze de meeste nieuwe situaties ook nog wat spannend vonden gaan de pups nu juist graag op verkenning: nieuwe objecten, een nieuwe ruimte in huis of in de tuin.... Leuk! Mensen zijn ook reuze gezellig om mee te spelen of om gewoon lekker op schoot te kruipen. Onze kelpies hebben onder toezicht ook veel contact met ze, zodat ze ook andere honden dan alleen hun nestgenootjes en moeder kennen.

En om er ook voor te zorgen dat de pupsels zich optimaal kunnen ontwikkelen, hebben ze dit weekend hun king-size werpkist ingeruild voor een lekkere ruime puppyren. Kunnen ze fijn spelen, rennen en slapen in de woonkamer, maar dan wel op hun eigen plekje. We'll keep you updated!


Over de schrijver
Reactie plaatsen